Jak dobrać torebkę do stroju?

Różnorodność torebek jest tak duża, że czasem trudno dobrać je do stroju. Źle dopasowana torebka może nawet zepsuć całościowy efekt. Warto zatem poznać uniwersalne zasady doboru torebki do stroju. W jaki sposób powinno się to odbywać?

Jeszcze do niedawna część kobiet kolor torebki dobierała do koloru obuwia. Tymczasem zasada ta jest nieaktualna. Torebka może mieć kolor znacznie odbiegający od koloru butów. Znacznie ważniejszą regułą jest dopasowanie wzoru i fasonu torebki do stroju. W przypadku eleganckiego wyjścia lepszym rozwiązaniem będzie skórzana torebka niż torebka sportowa. Ponadto jeśli nasz ubiór jest wielokolorowy, lepszym rozwiązaniem będzie torebka w jednym kolorze. Od tej reguły możemy odstąpić wtedy, gdy w naszym stroju dominuje jeden kolor.

Torebka powinna być odpowiednio dobrana do okazji. Jeżeli wybieramy się na plażę, starajmy się unikać zabierania torebek skórzanych. Pod wpływem słońca mogą się one zniszczyć. Lepszym rozwiązaniem będą torebki materiałowe, które są bardziej odporne na działanie promieni słonecznych. Dobrym pomysłem są także torebki słomkowe.