Jak pielęgnować skórzaną torebkę?

Pielęgnacja skórzanej torebki jest wręcz koniecznością, aby móc użytkować ją przez wiele lat. Dzięki regularnej konserwacji torebka skórzana będzie cechować się odpowiednią wytrzymałością i elastycznością. Pielęgnacja torebek musi być jednak zgodna z rodzajem skóry użytych do ich wyprodukowania. Warto się zatem dowiedzieć, w jaki sposób dobrać konserwację do typu skóry.

Jeśli posiadamy torebki wykonane ze skóry licowej, to do jej pielęgnacji użyjmy wilgotnej szczoteczki, a nawet gąbki. W specjalistycznych sklepach znajdziemy wiele środków konserwujących, jednak trzeba pamiętać o tym, aby odpowiednio dobrać kolor produktu do koloru torebki. Preparaty te idealnie usuwają wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia.

Pielęgnacja skóry typu nubuk jest nieco bardziej wymagająca. Przede wszystkim torebki wykonane z tego rodzaju skóry trzeba często konserwować. Można tego dokonać za pomocą specjalnych szczoteczek. Część producentów nie zaleca stosowanie szmatek lub gąbek. Warto za to zakupić specjalne płyny do pielęgnacji tego rodzaju skóry. Równie przydatne mogą okazać się środki do pielęgnacji zamszu.