Jak przechowywać torebki skórzane?

Większość kobiet posiada przynajmniej kilka torebek, z czego korzysta przeważnie z jednej. Torebki zmieniane są w zależności od okazji, czy nawet stroju. Jak zatem dbać o te torebki, których obecnie nie używamy? Jeśli chcemy je użytkować przez długi czas, warto zastosować się do kilku prostych, uniwersalnych porad.

Torebki skórzane najlepiej przechowywać w usztywnionym opakowaniu. Idealnie nadają się do tego tekturowe pudełka bądź zwykłe kartony. Dobrym pomysłem jest wypełnienie toreb bibułą lub starymi, zgniecionymi gazetami. Dzięki temu torebka zachowa właściwy dla siebie kształt. Co się dzieje z torebkami, które nie są przechowywane w odpowiedni sposób?

Na efekty tego nie trzeba długo czekać. Jeśli torebki przygniecione są różnymi przedmiotami, to mogą się na nich pojawić zagniecenia, których już nie usuniemy. Dodatkowo w niektórych miejscach możemy zaobserwować ścieranie się skóry, co niekorzystnie wpłynie na wygląd torebki. Pamiętajmy również, żeby nie przechowywać torebki w pobliżu włączonego kaloryfera. W szczególności dotyczy to przemoczonej torebki.