Jak sprawdzić jakość torebki?

Kupując torebkę skórzaną należy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę jej wykonania, ale także na jakość. Niektórym może się to wydać niemożliwe, żeby ocenić wytrzymałość torebki. Warto zatem poznać kilka uniwersalnych porad, dzięki którym wybierzemy wyłącznie te dobre jakościowo produkty.

Przede wszystkim należy przyjrzeć się szwom. To od nich zależy, czy torebka nie rozpruje się w krótkim czasie od momentu użytkowania. Trzeba przy tym pamiętać, że równie istotne są szwy zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Istotną kwestią jest grubość nitki – im jest ona większa, tym lepiej. Bardzo ważnym elementem są paski i uchwyty. W przypadku torebek skórzanych obowiązkowo powinny być one usztywnione. Dzięki temu paski nie oderwą się podczas normalnego użytkowania.

Do jednych z najlepszych jakościowo rodzajów zapięć zaliczają się zamki błyskawiczne. Warto sprawdzić czy podczas zapinania torebki zamek nie zacina się. Niektóre torebki z upływem czasu mają mniej intensywny kolor. Jeszcze przed zakupem trzeba zatem ocenić trwałość koloru. Można tego dokonać przecierając torebkę zwykłą chusteczką. Torebki złej jakości pozostawią na niej kolorowy ślad.