Rodzaje toreb damskich

Niemal każda kobieta nie wyobraża sobie codziennego stroju bez jednego, niezbędnego dodatku. Jest nim oczywiście torebka. W torebce można przechować wszystkie potrzebne przedmioty, dlatego trudno znaleźć kobietę, która nie posiada zawieszonej na ramieniu torebki. Warto jednak wspomnieć, że istnieje kilka rodzajów torebek damskich.

Torebki klasyczne cechują się uniwersalnym kształtem – najczęściej jest to trapez lub prostokąt. W większości przypadku nosi się ją na ramieniu, jednak można również znaleźć torebki z mniejszymi uchwytami, które nosi się w ręce. Torebka klasyczna idealnie nadaje się na ważne, jak i mniej formalne wyjścia. W szczególności dobrze prezentuje się ze strojami służbowymi.

Torebki wizytowe przeznaczone są na specjalne okazje. Najczęściej jest to bankiet lub ważne wydarzenie. Cechują się małymi rozmiarami. Zazwyczaj nie posiadają żadnych uchwytów. Nosi się je w ręce. W torebce wizytowej zmieścimy tylko te najbardziej potrzebne rzeczy, jak np. klucze, portmonetkę czy chusteczki. Torebkę wizytową trzeba także stosownie dobrać do stroju wieczornego.