Torby dla mężczyzn

Torebka wydaje się być dodatkiem do kobiecego ubioru. Tymczasem projektanci i styliści podkreślają, że torba może być także doskonałym uzupełnieniem męskiego stroju. Coraz więcej mężczyzn traktuje torebkę jako praktyczny element podczas wyjść do pracy czy na spotkania z przyjaciółmi. Czym jednak różni się torebka przeznaczona dla kobiet od torebki dla mężczyzn?

Odpowiedź jest stosunkowo prosta – podstawowa różnica występuje w wyglądzie takiej torebki. Damskie torebki posiadają bardzo zróżnicowane kształty, mają również kilka ozdób w postaci np. klamer. Męskie torby cechują się dość prostym krojem i zazwyczaj pozbawione są jakichkolwiek ozdób. Panowie mogą wybierać spośród toreb wykonanych ze skóry oraz z materiału. Jednakże dobierając torbę do stroju obowiązują ich te same zasady. Wybierając się na eleganckie przyjęcie lepszym rozwiązaniem jest skórzana torba. Z kolei w przypadku mniej formalnego spotkania można zdecydować się na torbę materiałową.

Męskie torby są szczególnie popularne wśród studentów. Dzięki swoim dużym rozmiarom można w nich pomieścić wszystkie niezbędne notatki i podręczniki.