Torebka do szkoły

Nastolatki coraz bardziej zwracają uwagę na swój wygląd zewnętrzny. Staranniej też dobierają poszczególne stroje i dodatki. Dziewczęta często rezygnują z tradycyjnego plecaka na rzecz torebki. Jaka powinna być torebka do szkoły?

Przede wszystkim najważniejszym kryterium jest jej wielkość i funkcjonalność. Należy bowiem pamiętać, że w takiej torebce muszą zmieścić się nie tylko zeszyty, podręczniki oraz akcesoria szkolne, ale także drugie śniadanie czy strój do ćwiczeń. Z tego powodu najlepiej wybierać większe torby, w którym zmieścimy cały ekwipunek dziecka.

Bardzo ważna jest także wytrzymałość torby. Najlepiej zatem zdecydować się na zakup torby skórzanej. Są one bardziej wytrzymałe od materiałowych odpowiedników. Ponadto torby materiałowe często ulegają rozdarciu. Nastolatki zwracają także uwagę na ozdoby. Wiele toreb ma ozdobne klamry, które z pewnością spodobają się niejednej dziewczynce.

Dla rodziców istotne będzie również to, żeby torebka posiadała osobne kieszonki i przegrody, w których można będzie chować mniejsze przedmioty. Szkolna torebka powinna być zamykana na zamek błyskawiczny.