Torebki ze skóry ekologicznej

Skórzane torebki są jednymi z najczęściej kupowanych przez klientki. Idealnie nadają się na każdą okazję. Dobrze prezentują się zarówno do eleganckiego stroju, jak i mniej formalnego. Ceny torebek skórzanych są bardzo zróżnicowane. Z czego to wynika?

Warto pamiętać, że nie wszystkie torebki wykonane są z naturalnej skóry. Część skór używanych do produkcji torebek określane są mianem „skóra ekologiczna”. Ten typ skóry nie pochodzi od konkretnego zwierzęcia. Czym zatem jest ta skóra ekologiczna?

Skóra ekologiczna określana jest również skajem. Stanowi doskonałą imitację naturalnej skóry, jednak została wyprodukowana w warunkach laboratoryjnych. Do jej produkcji używa się specjalnych tkanin poliestrowych. Jakie są właściwości skóry ekologicznej? Wiele osób uważa, że ten typ skóry jest znacznie mniej wytrzymały w porównaniu do skóry naturalnej. Jedną z największych zalet torebek wykonanych ze skóry ekologicznej jest to, że są znacznie tańsze. Skaj jest materiałem stosunkowo łatwym w produkcji, dlatego chętnie wykorzystuje się go nie tylko w kaletnictwie, ale również i w wielu innych gałęziach przemysłu.