Typy skóry

Kaletnicy dysponują bardzo zróżnicowanymi rodzajami skóry, które różnią się nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. Do jednych z najbardziej szlachetnych rodzajów skór zalicza się skóra licowa. Cechuje się ona nie tylko delikatnością, ale przede wszystkim niebywałą wytrzymałością. Do niewątpliwych zalet torebek wykonanych ze skóry licowej należy zaliczyć dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych. Ponadto nie trzeba jej zbyt często konserwować.

Równie popularna jest skóra zamszowa. Podczas jej produkcji usunięte zostaje lico. Cała jej powierzchnia jest precyzyjnie wyszlifowana. Do wad skóry zamszowej należy zaliczyć konieczność częstej konserwacji.

Skóra welurowa jest bardzo przyjemna i delikatna w dotyku, jednakże nie jest polecana osobom, które nie mają czasu na pielęgnację torebek. Do jednych z najgorszych rodzajów skór zalicza się skóra mielona. Do jej produkcji wykorzystuje się odpady różnych rodzajów skóry. Torebka wykonana ze skóry mielonej jest bardzo podatna na różnego rodzaju uszkodzenia i ścieranie. Nie jest polecana konsumentom, dla których najważniejsza jest wytrzymałość torebki.